Etiyopya Turistik E-vize

Etiyopya Turistik E-vize

Etiyopya 2021 yılı Ocak ayı itibariyle Etiyopya Turistik vizesini Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan e-vize halinde başvurmaya imkan kılmıştır.

Etiyopya E-vize İçin Gerekenler

Etiyopya e-vizesi için yapmanız gerekenler pasaportunuzun ve bir adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğrafınızın taratılarak sisteme yüklenmesi ile gerçekleştirilmektedir. Etiyopya e-vizeye başvuran kişiler Etiyopya'ya Addis Ababa Bole Uluslararası Havaalanından ügiriş yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ülkeye girişlerine izin verilmeyecektir.

Etiyopya Turistik Online Vize

Etiyopya turistik e-vize başvurusuna turizm veya işle ilgili olmayan konularda ülkeye girmek isteyen kişilerin başvurması gerekmektedir. Etiyopya online vizesine dünya üzerindeki tüm ülkelerin vatandaşları başvurabilir. Normal şartlar altında vizenin çıkma süresi 3 iş günüdür. Bu sebeple ülkeye giriş tarihinden en az 3 gün öncesinde vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Etiopya turistik e-vizenin süresi, Etiyopya'ya varış tarihi itibari ile başlar ve sizin aldığınız geçerlilik süresi kadar geçerliliğini korur. Etiyopya vizenizi uzatmak isterseniz, Etiyopya'da iken vizeniz bitmeden önce şahsen Göçmenlik ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne (Addis Ababa) giderek uzatma talebinde bulunmalısınız.

Eğer uzatma talebinde bulunmazsanız ve vize süreniz biterse Etiyopya'da kaçak durumuna düşersiniz ve hakkınızda işlem başlatılır.

Etiyopya e-vize ücreti için iletişime geçmeniz gerekmektedir.