Etiyopya Seyahat Sağlık Sigortası

Etiyopya Seyahat Sağlık Sigortası

Etiyopya seyahat sağlık sigortasıEtiyopya'ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlara yapılan bir sigortadır. Seyahat esnasında oluşabilecek olumsuzluklar karşısında kişiyi koruma altına alan teminatlar içermektedir. Etiyopya'ya seyahat edecek vatandaşların, bölgenin sağlık koşullarını düşünmesi kendi güvenlikleri açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple, geçerli bir seyahat sağlık sigortası ile seyahat etmeleri gerekmektedir. Sigortalı kişi, sağlık standardı düşük olan bölgelerde dahi en iyi düzeyde sağlık ve tıbbi hizmet alabilmeyi sağlar. Yurt dışında yapılan tedavi ve ilaç giderleri yüksek maliyetli olabilir. Sigorta kapsamında seyahat eden kişinin maddi kayıp yaşaması söz konusu değildir.

Sigorta, olası sağlık problemleri karşısında kişiyi güvence altına almaktadır. Poliçede belirtilen tüm konularda kişiye destek sağlanmaktadır. Böylelikle yapılan sağlık harcamalarını kişinin finanse etmesine gerek yoktur. Sigorta, kaza, yaralanma ya da hastalık gibi durumlarda devreye girmektedir. Seyahat esnasında karşılaşılabilecek bu gibi durumlarda kişinin ihtiyaçlarına destek olur. Sağlık merkezine nakli, ülkesine nakli, tedavi masrafları gibi gereklilikler sigorta kapsamında karşılanmaktadır. Seyahat sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Etiyopya Vatandaşlarına Seyahat Sağlık Sigortası

Etiyopya vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası yukarıda bahsedilen, Türk vatandaşlarına yapılan Etiyopya seyahat sağlık sigortası ile benzerlik göstermektedir. Her iki sigorta türü de yurt dışında ülkesinden uzakta olan yabancıyı birtakım risk durumlarında korumayı amaçlamaktadır. Bu sigorta türü ise ülkemize seyahat edecek Etiyopya vatandaşları adına düzenlenmektedir. Seyahat esnasında karşılaşabilecekleri kaza, yaralanma, sakatlık ya da hastalık durumlarına karşı turisti güvence altına almaktadır. Böylelikle sağlıkları ve güvenlikleri korunmuş olacaktır.

Diplomatik pasaport sahibi Etiyopya vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muafiyetleri bulunmaktadır. Fakat umumi ve resmi hizmet pasaport sahibi Etiyopya vatandaşlarının ülkemize giriş yapabilmesi için vize almaları gerekmektedir. Türkiye dış temsilciliklerine yapacakları başvuru ile vize almaları mümkündür. Vize başvurusunda sunulmak üzere Etiyopya vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası yapılmalıdır. Vizeden muaf olan yabancıların da seyahat esnasında yaşayabilecekleri olumsuzluklara karşı seyahat sigortası ile seyahat etmeleri gerekmektedir. Sigortanın, seyahat süresi boyunca geçerli olmasına dikkat edilmelidir. Konsolosluğa ibraz edilecek belgelerin, konsolosluk şartlarını taşımasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılmaktadır.

Etiyopya Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Etiyopya seyahat sağlık sigortası işlemleri birkaç adımda hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Sigorta yapılırken belirli hususlara dikkat edilmesi son derece önem taşır. Bunlardan biri de sigortalı kişinin kişisel bilgilerinin doğru bir şekilde işlenmesidir. Sigorta yapılacak kişinin T.C kimlik numarası, adres, telefon, pasaport ve doğum bilgilerinin girişleri hatasız olarak yapılmalıdır. Bu bilgilerde yapılacak basit bir hata bile sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır. Doğru bir sigorta ile seyahat etmek için uzman kişiler aracılığıyla yapılmasında fayda vardır. Seyahat sağlık sigortasının nerede yapılması gerektiğine ilişkin bilgiye yazının devamında yer verilmiştir.

Sigorta yapılırken, diğer aşamalarda sigorta seçimi, süre belirlenmesi ve ödeme kısımları yer almaktadır. Sigorta seçiminde, seyahat planı dikkate alınmaktadır. Gidilecek ülke ya da ülkelere göre sigorta kapsamı seçilmektedir. Sürenin belirlenmesinde ise son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Poliçenin yetersiz süreyle yapılması seyahat esnasında geçersiz olmasına sebep olacaktır. Bu gibi bir durum yaşamamak için sigorta yapılırken sürenin belirlenmesine ilişkin dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Sigorta süreleri hakkında detaylı bilgi yazının devamında bulunmaktadır.

Süresi belirlenen Etiyopya seyahat sağlık sigortası için son aşama ödeme kısmıdır. Seyahat planına ve kişinin bilgilerine göre sistem tarafından sigorta ücretleri hesaplanmaktadır. Ödemenin yapılması ile sigorta işlemleri onaylanmış ve tamamlanmış olacaktır. Bu aşamadan sonra antetli kağıda poliçe düzenlenmektedir. Kişi adına düzenlenen poliçe ıslak imzalı olarak teslim edilmektedir. Ülkelerin sınır noktalarında zaman zaman yetkililerin sigorta kontrolü ile karşılaşılır. Bu durumda olumsuzluk yaşanmaması adına gerektiğinde ibraz edilmek üzere poliçenin seyahat ederken bulundurulması gerekmektedir.

Etiyopya Seyahat Sağlık Sigortası Süresi Nasıl Belirlenmelidir?

Seyahat sağlık sigortası süresinin doğru belirlenmesi dikkat edilmesi gereken hususların en başında gelir. Seyahat esnasında geçerli olması adına doğru süreler ile düzenlenmesi gerekmektedir. Sigortanın seyahat süresi boyunca geçerli olması gerekmektedir. Sigorta süresi; seyahat başlangıç tarihinden 1 gün önce başlaması ve dönüş tarihinden en az 1 gün sonra bitirilmesi gerekmektedir. Sigortanın daha uzun süreler ile düzenlenmesi de mümkündür. Sık sık seyahat eden kişiler için uzun süreli sigorta yapılması her açıdan daha avantajlıdır. Böylelikle kişinin her seyahatinde ayrı sigorta yaptırmasına ve zaman kaybı yaşamasına gerek yoktur.

Etiyopya seyahat sağlık sigortası süresinin en az 1 gün ve en çok 1 yıl olması gerekmektedir. Bu aralıktaki çeşitli süreler ile sigorta düzenlenebilir. Seyahat edecek herkesin poliçede yer alması gerekmektedir. Aile bireyleri ile seyahat edecek kişinin herkes adına sigorta yaptırması gerekmektedir. Adına düzenlenmiş poliçe bulunmayan kişiler sigortadan yararlanamaz. Seyahat anında yaşanabilecek riskler karşısında gerekli desteği alabilmek için 0 ile 70 yaş aralığındaki herkesin sigorta yaptırması gerekmektedir.

Etiyopya Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

Etiyopya seyahat sağlık sigortası işlemleri kişinin seyahatine en uygun şekilde yapılmalıdır. Sigortanın, seyahat edilecek ülkenin güncel şartlarını taşıması son derece önemlidir. Bu sebeple ülkelerin vize prosedürlerini güncel olarak takip eden kişiler aracılığıyla yapılmasında fayda vardır. Başvuru evrakları konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Her evrakın güncel olarak bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Seyahat etmeden önce dikkat edilmesi ve doğru bir şekilde hazırlanması gereken en önemli belgelerden biri seyahat sağlık sigortasıdır. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurularda seyahat sağlık sigortası işlemleri en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Sigorta yapılırken dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Bunlar; süresinin belirlenmesi, sigorta seçimi ve sigortalının kişisel veri girişleridir. Bu adımlardan birinde hata yapılması, sigortanın geçersiz olmasına sebep olacaktır. Kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda poliçe hazırlanmaktadır. Hatalı bilgi girişi ise sigortanın geçersiz olmasına sebep olur. Bu durumda sigortanın olası sağlık probleminde kişiye destek olması söz konusu değildir. Zaman kaybı ve maddi kayıp yaşanmaması adına doğru bir sigorta ile seyahat edilmesi gerekmektedir.

Etiyopya Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

Etiyopya seyahat sağlık sigortası ne işe yarar sorusunun yanıtı için poliçe teminatlarını açıklamak gerekmektedir. Poliçede yer alan ana teminatlar olası sağlık problemleri karşısında devreye girip kişinin sağlığını ve bütçesini korumaktadır. Sağlık standardı düşük olan bölgelerde dahi kişinin en iyi düzeyde sağlık hizmeti almasını sağlamaktadır. Anlaşmalı sağlık ekipleri ile kişi dilediği her an tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilmektedir. İlaç önerilmesi ve teşhis konması dışında her konuda bilgi ve tavsiye talep edebilmektedir.

Sağlık problemleri karşısında devreye giren ana teminatlar dışında ek teminat düzenlenmesi de mümkündür. Ek teminatlar ile, seyahatin iptali ya da yarıda kesilmesi, bagaj kaybolması, pasaport kaybolması ya da bagaj gecikmesi gibi durumlarda da kişi güvence altına alınmaktadır. Etiyopya sigortası seyahat esnasında yaşanabilecek çeşitli olumsuzluklar karşısında sigortalı kişiye destek olmaktadır. Destek sağladığı konuları aşağıdaki gibi listelemek mümkündür.

 • Seyahat esnasında yaşanan kaza, yaralanma, sakatlık ya da hastalık durumlarında ayakta ya da yatarak, ameliyatlı ya da ameliyatsız tedavi giderlerini karşılamaktadır.
 • Gerektiğinde sağlık merkezine naklini karşılamaktadır.
 • Poliçede yer alan durumlarda sigortalının ülkesine nakli sağlanmaktadır.
 • Hastalık, kaza, yaralanma ya da sakatlık gibi sebeplerle uzayan konaklamalarda otel masrafları karşılanmaktadır.
 • Seyahat esnasında vefat eden sigortalının ülkesine cenaze nakli sağlanmaktadır.

Etiyopya Seyahat Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Etiyopya seyahat sağlık sigortası seyahat tarihlerinden önce yapılmalıdır. Sürenin belirlenmesine ilişkin kısımda da belirtildiği gibi, poliçe süresinin seyahat tarihinden bir gün önce başlaması gerekmektedir. Bu sebeple seyahat öncesinden sigorta işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Etiyopya vize başvurularında poliçe ibraz edecek vatandaşların diğer başvuru evrakları ile hazır olarak bulundurması gerekmektedir. Dolayısıyla vize başvurusundan önce sigortanın düzenlenmesi gerekmektedir. Dış temsilciliklere yapılan vize başvurularında gerekli evrakların konsolosluk şartlarını taşıması gerekmektedir. Konsolosluğun belirttiği şekilde hazırlanmayan belgeler geçersiz sayılmaktadır. Seyahat sağlık sigortasının en önemli başvuru evrakları arasında bulunması sebebiyle vize işlemlerinde uzman kişiler aracılığıyla seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.

Başvuru evraklarında herhangi bir hata olmaması için her koşulda başvurudan önce kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize reddi ya da başvurunun geçersiz olması gibi durumlar, zaman kaybı ya da maddi kayıp yaşanmasına sebep olacaktır. Vizeden muaf vatandaşların da güvenle yolculuk etmeleri için seyahat sigortası kapsamında seyahat etmeleri gerekmektedir. Basit bir ağrı bile seyahat esnasında huzursuzluk yaşanmasına sebep olabilir. Bu durumda kişinin sağlık harcamalarını düşünmeden ve maddi kayıp yaşamadan muayene olması, tedavi uygulanması ya da ihtiyacı olan ilacı alabilmesi için sigorta ile seyahat etmesi gerekmektedir.

Etiyopya Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Etiyopya seyahat sağlık sigortası hakkında en çok merak edilen konulardan biri de sigorta ücretleridir. Seyahat sağlık sigortası fiyatları seyahat planına göre belirlenmektedir. Bu sebeple sigorta ücretlerinin değişiklik gösterdiğini söylemek mümkündür. Sigorta ücretlerini büyük ölçüde belirleyen unsur poliçe süresidir. Bir haftalık süre ile düzenlenen seyahat sağlık sigortası ile 2 – 3 aylık sigorta ücretleri aynı değildir. Güncel sigorta ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçmeniz ve seyahat planınızı aktarmanız gerekmektedir.

Seyahat sağlık sigortası ücretleri gidilecek ülke ya da ülkelere bağlı da değişiklik gösterebilir. Bazı ülkelerde geçerli olan sigorta şartları, diğer ülkelerde geçerli olmayabilir. Bu durumda, uzman birine danışılması ve gidilecek ülke ile birlikte kalınacak gün sayısının belirtilmesi gerekmektedir. Sigorta ücretleri üzerinde etkisi olan bir diğer unsur da ek teminat talep edilmesidir. Poliçede ek teminat yer alması, sigorta ücretinin artmasına sebep olacaktır. Tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda, net bir sigorta ücretinden söz etmek mümkün değildir. Fakat sigorta ücretlerini belirli bir ölçüde azaltmak için her seyahatte ayrı bir sigorta yaptırmak yerine, tüm seyahatler için ortak ve uzun süreli bir sigorta yaptırılması daha yararlı olacaktır.

Etiyopya Covid 19 Seyahat Sigortası

Etiyopya Covid 19 seyahat sigortasıpandemi sürecinde planlanan Etiyopya seyahatlerinde vatandaşları koronavirüs riskinden koruyan bir sigorta türüdür. Bu sigortada koronavirüs teminatı bulunmaktadır. Koronavirüs teminatı; olası bir hastalık halinde, teşhis konması, tedavi düzenlenmesi, ilaç alınması ya da karantinada gerekli ihtiyaçların karşılanmasına yönelik kapsamlı olarak düzenlenmiştir. Pandemi sürecinde planlanan seyahatler için Kovid 19 teminatlı Etiyopya yurtdışı seyahat sigortası yapılması gerekmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs riskinden korunmak için alınabilecek önlemlerin başında seyahat sağlık sigortası gelmektedir. Koronavirüse özel Etiyopya yurtdışı seyahat sigortasışu şekildedir.

 • Seyahat esnasında karantinaya alınan kişinin otel masrafları karşılanmaktadır.
 • COVID 19 tespit edilen kişinin hastane, yatak, doktor, tedavi, ilaç ve muayene masrafları sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
 • Acil bir durumda sağlık merkezine nakli sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
 • Koronavirüse özel Etiyopya seyahat sigortası kapsamında tedavisini tamamlayan kişinin daimi ikamet adresine nakli sağlanmaktadır.
 • Seyahat esnasında vefat eden sigortalının cenaze defin ve nakil işlemleri karşılanmaktadır.
 • Sınırsız tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmeti bulunmaktadır.