Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Yetkileri

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü açılma gereği duyulmayan ticaretin ve nüfusun yoğun olduğu yerlerde kurulmuş olan konsolosluklardan birisidir. Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu iki devlet arasında ilişkileri başarılı bir şekilde üst seviyede tutar. Antalya ve çevre illerinde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının tüzel ve kişilik haklarını korur. Bununla beraber Etiyopya vatandaşları için süresi dolmak üzere olan pasaportların süresini uzatma, kaybolan pasaportun çıkarılması ya da pasaport yenileme gibi işlemlerin yanı sıra noter tasdik belgesi, doğum ve ölüm belgesi gibi işlemlerle ilgilenir. Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu diplomatik konsolosluk statüsüne sahip değildir bu nedenle çalışanları da resmi görevli sayılmaz.

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu - Etiyopya Elektronik Vize İşlemleri

1 Haziran 2021 tarihi itibari ile kapıda vize uygulaması kaldırılmıştır bunun yerine Etiyopya elektronik vize uygulaması getirilmiştir. Tüm dünya vatandaşları bu vizeye tabiidir. Etiyopya seyahati yapmak isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde vize almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi iseniz 90 güne kadar gerçekleştireceğiniz seyahatinizde vize almanıza gerek bulunmaz. Elektronik vize işlemleri için yalnızca pasaportunuzun görüntüsü ve vesikalık fotoğrafınızın dışında herhangi bir belge hazırlamanıza gerek yoktur. Etiyopya vizesi 3 iş gününde sonuçlanır. Herhangi bir konsolosluğa gitmenize gerek olmadan vizenizi online olarak alabilirsiniz.

Etiyopya Elektronik Vize İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pasaport: Seyahat edeceğiniz pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmaması, bütünlüğü bozulacak şekilde yırtık olmaması ve yıpranmış olmaması gerekir. Aksi halde Etiyopya vizeniz olumlu sonuçlansa dahi Dubai sınırından geri çevrilebilirsiniz. Pasaport süreniz Etiyopya dönüşünüzden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.
Konaklama Süresi: Etiyopya elektronik vizesi konaklama gün sayısı 30 ya da 90 gün olarak değişmektedir. Bu süreyi aşacağınız ilk 14 gün para cezası ödemeniz gerekir, 14 gün sonunda ise hakkınızda yasal işlem başlatılır.

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Antalya ve çevresinde yaşayan Etiyopya vatandaşları için pasaport çıkartma, yenileme ve pasaport süresi uzatma gibi işlemler Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu tarafından yapılabilmektedir. Pasaport süresi uzatma ve pasaport yenileme işlemi için, pasaportun aslı ve fotokopisi, 45 x 60 mm 2 adet vesikalık fotoğraf veya 50 x 60 mm ebatında beyaz arka fonlu, rötuşsuz, başörtüsü, gözlük, şapka ya da herhangi bir etkenle yüzün kapatılmadığı vesikalık fotoğraf gerekir.

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: B Medya Plaza Şirinyalı Mahallesi Lara Caddesi No: 121 Muratpaşa / Antalya
Telefon: 0242 316 26 00
Fax: 0242 316 65 67
E-Mail: bulentcekic@ethiopianconsulate.com
Etiyopya Antalya Fahri Konsolos: Bülent Çekiç

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluk Çalışma Gün ve Saatleri

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu hergün ve her saat açık olmaması nedeni ile faaliyet göstermez. Ziyaret saatlerinizi çalışma gün ve saat dilimine göre yapmanız gerekir. Çalışma gün ve saati aşağıda belirtilmiştir.

Pazartesi: 08:30 - 17:30
Salı: 08:30 - 17:30
Çarşamba: 08:30 - 17:30
Perşembe: 08:30 - 17:30
Cuma: 08:30 - 17:30

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu mesai saatleri dışında ve Türkiye, Etiyopya resmi tatil günlerinde faaliyet göstermez. Konsolosluğa yapacağınız ziyaretlerinizi resmi tatil günlerine dikkat ederek yapmanız gerekir. Resmi tatil günleri sırası ile aşağıda listelenmiştir.

7 OcakYeni Yıl/td>
19 OcakOrtodoks Epifani
2 MartAdwa'nin Zaferi
22 NisanKutsal Cuma
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
24 NisanPaskalya
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
5 MayisVatansever Zafer Bayrami
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
28 MayisDerg'in Çöküşü
15 TemmuzDemokrasi Günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
30 AğustosZafer Bayramı
11 EylülEtiyopya Yeni Yıl
27 EylülMeskel
29 EkimCumhuriyet Bayramı

Türkiye'de Bulunan Diğer Etiyopya Konsoloslukları

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği
Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu
Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu
Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu
Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğu