Etiyopya Vizesi Hakkında

Etiyopya vizesi, Etiyopya seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız için geçerli olan bir prosedürdür. Vatandaşlarımızın bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Etiyopya vizesi almalarına gerekirken iki ülke arası vize uygulaması ise halen mevcuttur. ‘’Etiyopya vizesi kalktı mı’’ sorusu ise Etiyopya seyahatinde bulunacak olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bir konudur. Ancak Etiyopya vizesi henüz kalkmamıştır. Yeşil pasaport sahibi vatandaşlarımızın da Etiyopya vizesi almaları gerekirken aynı şekilde hizmet pasaport sahibi vatandaşlarımızda Etiyopya vizesi işlemlerinde bulunmalıdır.

Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesi iki farklı şekilde alınabilmektedir.

1 – Etiyopya Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak Etiyopya vizesi alma,

2 – Etiyopya Konsolosluğuna şahsi başvuru yapmadan Etiyopya vizesi alma,

Etiyopya Konsolosluğuna şahsi başvuru yaparak Etiyopya vizesi nasıl alınır?

Etiyopya vizesi için şahsi başvurularınızı direk olarak Etiyopya Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk bölümüne yapabilirsiniz. 

Etiyopya Konsolosluğuna şahsi başvuru yapmadan Etiyopya vizesi nasıl alınır?

Vatandaşlarımızın Etiyopya vizesi için şahsi başvuruda bulunmaları zorunlu değildir. Etiyopya Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne şahsi başvuru yapılmak istenilmemesi halinde Etiyopya vizenizi danışmanlık firmaları ile alabilirsiniz. Danışmanlık firmaları Etiyopya vize işlemlerini vatandaşlarımız adına yürütecektir.

 

Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya vize başvuru formu, Etiyopya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir belgedir. Etiyopya vize başvuru formu İngilizce olarak hazırlanmıştır ancak İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilmektedir. Etiyopya vize başvuru formu, Etiyopya vizesi işlemlerinin en önemli evraklarından bir tanesidir. Etiyopya vizesi başvurularında bulunabilmeniz için Etiyopya vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalı ve mutlaka evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Etiyopya vize başvuru formu bulunmayan başvuru dosyaları ile yapılan başvurular ise Etiyopya Konsolosluğu tarafından geri çevrilecektir.

Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücretini belirleyecek olan Etiyopya seyahatinizin süresi ve başvuracak olduğunuz vize kategorisidir. Vatandaşlarımızın tercih ettiği vize kategorisi Etiyopya vize ücretinin belirlenmesini sağlarken yine aynı şekilde ne kadar sürelik vize başvurusunda bulunulacağı da Etiyopya vize ücretinin belirlenmesini sağlayacaktır. Etiyopya vize ücretlerini Etiyopya Büyükelçiliği Vize bölümüne başvuru yaparken ve Etiyopya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti alacağınız temsilciliklerden ücretler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

 

 

Etiyopya Konsolosluğu, Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Etiyopya vizesi için gerekli evraklar başvuru yapacak olduğunuz Etiyopya vizesi kategorisine göre değişecektir. Vatandaşlarımız bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Etiyopya seyahatlerinin amaçlarını belirleyip ihtiyaçları olan Etiyopya vizesi kategorisinin evraklarını bu web sitesinden öğrenebilirler. Yine vatandaşlarımız bu web sitesinin Etiyopya turistik vize, Etiyopya ticari vize ve Etiyopya ziyaret vizesi butonlarını kullanarak Etiyopya vizesi için gerekli belgeleri edinebilirler. Ayrıca Etiyopya Konsolosluğu gerek görmesi halinde ek evrak talebinde bulunabilirken bu durum Etiyopya vizesi için gerekli evraklar listesini farklılaştıracaktır.

Etiyopya Konsolosluğu, İlk Etiyopya Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Etiyopya vizesi için başvurular Etiyopya Büyükelçiliği Ankara Vize bölümüne yapılmaktadır. Vatandaşlarımız şahsi Etiyopya vizesi başvuruları için Etiyopya Büyükelçiliği Ankara Vize bölümüne başvuru yapmaları gerekecektir.

Etiyopya vizesi için başvuruda bulunacak olan vatandaşlarımızın başvuru işlemlerinde kullanacak oldukları pasaportlarının Etiyopya seyahati sonrası en az 6 geçerliliği bulunmalıdır.

Yeşil pasaport ve hizmet pasaport sahibi vatandaşlarımızın Etiyopya vize işlemlerinde bulunmaları zorunludur.

 

Etiyopya Vizesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Etiyopya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!