Etiyopya Ankara Büyükelçiliği

Etiyopya Büyükelçiliği, Etiyopya’yı Türkiye’de temsil eden Etiyopya devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil eder. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur. Etiyopya’nın Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

 

Etiyopya Büyükelçiliği Ankara Adres

Uğur Mumcu sok. No: 74/1-2, G.O.P., Ankara Posta Kodu: 06700

Mesai Saatleri

Etiyopya Büyükelçiliği Pazartesi-Cuma: 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Etiyopya vize işlemleri için Etiyopya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.
 

Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Etiyopya vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Etiyopya Büyükelçiliği* nde gerçekleştirebilirler. Pasaport yenileme işlemleri için eski pasaportun aslının ve fotokopisinin ve pasaporta uyumlu 2 adet 45×60 mm (4.5×6 cm) ya da 50×60 mm (5×6 cm) ebatlarında beyaz fonlu biyometrik fotoğrafın hazır bulundurulması gerekmektedir. Parmak izi işlemleri ilgili makamlar tarafından uygulanmaktadır.

 

Vize Başvurusu

Etiyopya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Etiyopya' ya yapacağınız seyahatiniz öncesinde Etiyopya vize başvuru formunuzu internet üzerinden online olarak doldurabilirsiniz.Etiyopya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulabilir.   

Etiyopya vize başvuru 


 
Etiyopya Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Etiyopya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. Etiyopya vize başvurularınızı seyahatinizden en az 2 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Etiyopya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.ethiopianembassyankara.org