Etiyopya Fahri Konsolosluğu Antalya

Antalya Etiyopya Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü Etiyopya Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. Etiyopya Fahri Konsolosunun, Etiyopya resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu Antalya’da bulunan Antalya Etiyopya Konsolosluğu, iki ülke arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür. Aynı zamanda Etiyopya Fahri Konsoloslukları, Etiyopya vizesi işlemleri için başvuru kabul ederken, Etiyopya vize işlemleri hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Etiyopya vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul, Etiyopya Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.

 

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

A&B Medya Plaza Şirinyalı Mah. Lara Cad. No : 121 / Muratpaşa - Antalya Posta Kodu: 7160

 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Etiyopya vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Etiyopya Büyükelçiliğinde gerçekleştirebilirler. Pasaport yenileme işlemleri için eski pasaportun aslının ve fotokopisinin ve pasaporta uyumlu 2 adet 45×60 mm (4.5×6 cm) ya da 50×60 mm (5×6 cm) ebatlarında beyaz fonlu biyometrik fotoğrafın hazır bulundurulması gerekmektedir. Parmak izi işlemleri ilgili makamlar tarafından uygulanmaktadır.

 

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Etiyopya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Etiyopya' ya yapacağınız seyahatiniz öncesinde Etiyopya vize başvuru formunuzu internet üzerinden online olarak doldurabilirsiniz.Etiyopya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulabilir.   


Etiyopya vize başvuru formu 


Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi

Etiyopya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. Etiyopya vize başvurularınızı seyahatinizden en az 2 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Etiyopya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.ethiopianembassyankara.org