Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adana

Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü Etiyopya Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. Etiyopya Fahri Konsolosunun, Etiyopya resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu Adana’da bulunan Adana Etiyopya Konsolosluğu, iki ülke arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür. Aynı zamanda Etiyopya Fahri Konsoloslukları, Etiyopya vizesi işlemleri için başvuru kabul ederken, Etiyopya vize işlemleri hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Etiyopya vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul, Etiyopya Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır. Etiyopya devletinin Türkiye Dış temsilcilikleri olan Etiyopya Büyükelçiliği ve Etiyopya Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatil ve özel günlerinde vize ve Konsolosluk himeti vermemektedir. Bu sebeple Etiyopya vize işlemlerinde veya Konsoloslukları işlemlerinde bulunacak kimseler Etiyopya Konsolosluklarının resmi tatil ve özel günlerini göz önünde bulundurarak seyahat planlamalarında bulunmaları tavsiye edilir.


Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres
Yeni Mah., İncirlik Bulvarı, Ceyhan Yolu Mevkii, 30/A, Yüreğir / ADANA
 

Etiyopya Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Etiyopya vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Etiyopya Büyükelçiliğinde gerçekleştirebilirler. Pasaport yenileme işlemleri için eski pasaportun aslının ve fotokopisinin ve pasaporta uyumlu 2 adet 45×60 mm (4.5×6 cm) ya da 50×60 mm (5×6 cm) ebatlarında beyaz fonlu biyometrik fotoğrafın hazır bulundurulması gerekmektedir. Parmak izi işlemleri ilgili makamlar tarafından uygulanmaktadır.

 

Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Etiyopya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Etiyopya' ya yapacağınız seyahatiniz öncesinde Etiyopya vize başvuru formunuzu internet üzerinden online olarak doldurabilirsiniz.Etiyopya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulabilir.   

Etiyopya vize başvuru 

 

Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi

Etiyopya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 7 iş günüdür. Etiyopya vize başvurularınızı seyahatinizden en az 2 hafta önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Etiyopya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.ethiopianembassyankara.org